GLUTATION

Glutation- GSH- to naturalnie występująca substancja w komórkach wszystkich organizmów. Glutation to trójpeptyd, zbudowany z reszt aminokwasowych kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Jest on zdecydowanie najpotężniejszym antyoksydantem występującym naturalnie w organizmie człowieka. Nie tylko sam jest silnym antyoksydantem, lecz także warunkuje skuteczne działanie innych antoksydantów m.in. witamin C i E czy selenu. Innymi słowy, bez glutationu inne antyoksydanty nie zadziałają.

Kolejną ważną funkcją glutationu jest jego wpływ na pracę układu immunologicznego. Wpływa on na zwiększenie produkcji leukocytów, a także warunkuje ich skuteczne działanie. Układ odpornościowy funkcjonuje sprawnie tylko w organizmie, w którym poziom glutationu jest wystarczająco wysoki. Tylko wówczas organizm może skutecznie wykrywać i niszczyć bakterie, wirusy, obce antygeny oraz komórki nowotworowe, a także zapobiegać ich mnożeniu się.

Glutation ma rówież działanie detoksykacyjne . Posiada zdolność rozpuszczania toksyny, które następnie mogą być wydalone z organizmu. Oczyszcza organizm z metali ciężkich, herbicydów, pestycydów, toksycznych składników dymu tytoniowego i innych szkodliwych substancji. Glutation wpływa także pozytywnie na prawidłową pracę wątroby.

Źródła glutationu w pożywieniu:

Glutation występuje m.in. w awokado, brokułach, brukselce, cebuli, czosneku, kapuście, kurkumie, szparagach.

Suplementacja glutationem:

Suplementy zawierające glutation:

Glutation liposomalny (CureSupport) 100 ml Cure Support – produkt dostępny tutaj

Glutation GSH Original™ (dawniej Tri-Fortify™ Original), 118,3 ml Researched Nutritionals ® – produkt dostępny tutaj

Tri-Fortify™ Glutation w żelu 450 mg smak arbuzowy, 236 ml Researched Nutritionals ® – produkt dostępny tutaj