Ginkgo biloba

Pospolite nazwy:

Ginkgo biloba, Miłorząb dwuklapowy, Miłorząb japoński.

Opis rośliny:

Ginkgo biloba to gatunek drzewa należącego do rodziny miłorzębowatych. Ginkgo biloba występuje w środowisku naturalnych wyłącznie w południowo-wschodniej części Chin. Jest rośliną światłolubną, nie toleruje rejonów ocienionych, na których zamiera. Odporny na mróz. Drzewa o wysokości ponad 20 metrów.

Działanie:

Ginkgo biloba, czyli Miłorząb japoński pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu naczyń krwionośnych. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ochrania tkankę nerwową zapobiegające degradacji osłonek mielinowych i neurolemmy. Wspiera utrzymanie sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Ginkgo biloba chroni również przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, wykazuje działanie  antyoksydacyjne. Przez poprawienie ukrwienia mózgowia i mięśni szkieletowych zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną.

Buhner poleca Ginkgo biloba w swoim protokole rozszerzony przy boreliozie w celu redukcji objawów związanych z zaburzeniami pamięci, zaburzeniami poznawczymi, trudnościami ze znalezieniem słów i  mgłą umysłową.

Sposób użycia:

Buhner poleca stosować Ginkgo biloba standaryzowany w ilości 500 mg 2 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Miłorząb japońki nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmmiące piersią. Osoby cierpiące na choroby krążenia powinny skonsultować stosowanie miłorzębu japońskiego z lekarzem.

Zioło dostępne w sklepie Lymeherbs.pl sprawdź tutaj