Lyme Essence Oil

Lyme essence oli to specjalnie dobrana mieszanka olejków eterycznych na boreliozę, która wykazuje właściwości antybakteryjne działając na bakterie wywołujące boreliozę i jej koinfekcje – bakterię Borrelii, Bartonellę, Babesię. Olejki wchłaniają się przez skórę i za pomocą krwi i limfy przenoszone są po całym organizmie człowieka, przekraczając nawet barierę krew-mózg, dlatego cechują się dobrą penetracją do tkanek, w tym również do tkanki nerwowej. Terapie olejkami eterycznymi najlepiej komponuję się wraz z jednoczesnym stosowaniem ziół polecanych przez Buhnera.

Największą skuteczność olejków eterycznych obserwuje się we wczesnych stadiach choroby, gdy zmiany nie są jeszcze utrwalone. Chorym ustępują bóle stawów, głowy, serca i innych organów, a także objawy neurologiczne: zmęczenie, problemy z pamięcią, koncentracją, mówieniem i pisaniem.

Stosowanie mieszanki specjalnych olejków polega na wcieraniu ich w skórę w miejscach bolących lub z dużą ilością widocznych żył. Poprawę stanu zdrowia obserwuje się już po kilku dniach stosowania. Olejki można stosować również w trakcie antybiotykoterapii  bądź terapii ziołami.

Lyme Essence Oil można przygotować samodzielnie w następujący sposób:

  • 110—120 kropel olejku eukaliptusowego
  • 80 kropel olejku olibanowego (olejku z kadzidłowca)
  • 60 kropel olejku cytrynowego
  • 40 kropel olejku paczulowy
  • 20 kropel olejku geraniowego
  • 20 kropel olejku lawendowego
  • 14 kropel olejku tymiankowego

Resztę buteleczki należy dopełnić olejem z pestek winogron (może być też inny olej spożywczy). W ten sposób uzyskuje się roztwór  1:5 zawierający 20% mieszanki olejków i 80 % oleju z pestek winogron. Taka ilość olejku wystarcza na kilka dni.

Stosowanie: Olejek wciera się w miejsca bolące. Warto jest połączyć terapię olejkami z gorącymi półgodzinnymi kąpielami. Kurację należy zaczynać od bardzo niewielkich ilości olejków, aby przekonać się, że nie ma jakiejś niekorzystnej reakcji, a potem rozpocząć aplikacje od 15-20 kropel olejku na dobę. Podczas kuracji olejkami mogą występować bardzo silne herxy.