Noni

Pospolite nazwy:

Noni, Morwa indyjska, Morinda citrifolia.

Opis rośliny:

Morwa indyjska należy do rodziny marzanowatych. Występująca dziko na terenie Australii, Chinach, Malezji, Indiach, Afryce, Ameryce Południowej, Karaibach. Morwa indyjska osiaga wysokość do 9 m. Owoce zebrane są w owocostan. Po dojrzeniu wydzielają nieprzyjemny zapach przypominający nieświeży ser. Początkowo są zielone, zmieniają kolor na żółty, a następnie stają się niemal białe.

Działanie:

Owoce noni wykazują działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Owoce noni dostarczają również wiele cennych składników takich jak egzogenne aminokwasy, liczne składniki mineralne i witaminy, które wzmacniają odporność organizmu i chronią przed infekcjami. Wzmaga produkcja gamma-interferonu i limfocytów T przez co wpływa rówież na stymulację układu immunologicznego. Sok z noni wykazuje również działanie przeciwbólowe. Sok z noni wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i zapobiega rozwojowi miażdżycy. Wpływa pozytywnie na prace ośrodkowego układu nerwowego oraz na poprawę koncentracji, pamięci oraz zdolności uczenia się. Noni zwiększa aktywność gruczołu mózgowego szyszynki, wytwarzającego hormon melatoniny.

Sposób użycia:

Zaleca się pić sok z owoców noni w ilości 25 ml  2 razy dziennie po pół godziny przed posilkiem.

Przeciwwskazania:

Soku z owoców noni nie powinny stosować kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania soku z owoców noni są choroby wątroby, nerek i zaburzenia rytmu serca.

Zioło dostępne w sklepie Lymeherbs.pl sprawdź tutaj