Magnolia

Pospolite nazwy:

Magnolia, . Magnolia officinalis, Magnolia lekarska, Hou Po, Indian Bark, Japanese whitebark magnolia, Magnolia Bark,  Red Bay.

Opis rośliny:

Magnolia należy do rodziny magnoliowatych (Magnoliaceae). Magnolia pochodzi z Chin, gdzie występuje w lasach na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Rośnie dziko równeż w Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. Magnolia rośnie bardzo szybko 1 metr w ciągu roku, osiąga wysokość do 20 m.

Działanie:

Kora Magnoliia ma zastosowanie w neuroboreliozie (paraliż, niedowłady, depresja, lęki, silny stres, nerwica, problemy z pamięcią) oraz boreliozie stawowej (zwyrodnienia stawów, bóle stawów). Hamuje prozapalne interleukiny, które przyczyniają się do stanów zapalnych układu kostno-stawowego oraz układu nerwowego. Wykazuje również silne działanie przeciwdepresyjne oraz przeciwlękowe.

Sposób użycia:

Nalewka:

Stężenie 1:5 na 70 % alkoholu. Czyli 1 część rośliny na 5 części alkoholu (np. 100 g rośliny na 500 ml alkoholu). Do przygotowania nalewki należy używać alkoholu 70 %. Macerować 2 tygodnie w ciemnym naczyniu bez dostępu do światła. Codziennie wstrząsnąć. Przefiltrować.

Stosować: 5 ml 3 razy dziennie.

Sproszkowana kora magnolii: 1 łyżeczka sposzkowanej kory 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Kora magnolii jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Magnolia może spowalniać krzepnięcie krwi i powodować krwawienia w trakcie i po zabiegu operacyjnym. Zaleca się zaprzestanie używania rośliny co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

 

Zioło dostępne w sklepie Lymeherbs.pl sprawdź tutaj