Boswellia

Pospolite nazwy:

Boswellia serrata, Kadzidłowiec, Indyjskie kadzidło.

Opis rośliny:

Boswellia serrata czyli kadzidowiec należy do rodziny Burseraceae. Boswellia serrata to drzewa występującego w Afryce północnej i północno-wschodniej w Indiach i Arabii. Charakterystyczne dla rośliny są oleisto-gumiaste, rodzynkowate owoce o brązowawo-żółty zabarwieniu. Kadzidłowiec wytwarza żywicę zwaną Olibanum.

Działanie:

Boswellia serrata wykazuje działanie:

– przeciwzapalne przy zapleniu stawów i kości,

– przeciwbólowe w dolegliwościach bólowych kręgosłupa,

– przeciwreumatyczne,

– przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze – w szczególności przy infekcji skóry i paznokci, głównie olejki z kadzidłowca (olejki olibanowe) i wyciągi alkoholowe z tej rośliny,

– pomocnicze przy owrzodzeniu jelita grubego, chorobie Leśniowskiego-Crohn’a, zespole jelita drażliwego i stanach zapalnych błon śluzowych,

– przeciwalergiczne i łagodzące objawy astmy

– wykrztuśne,

– immunomodulujące,

– przeciwnowotworowe,

– przeciwlękowe i przeciwnerwicowe.

Buhner poleca Boswelia w swoim protokole rozszerzony przy boreliozie w celu redukcji objawów związanych z zapaleniem stawów.

Sposób użycia wg. protokołu Buhnera:

Kapsułki: 500 mg 2 razy dziennie

Nalewka: ¼ – ½ łyżeczki 2 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Zioło jest przeciwskazany dla kobiet w ciąży gdyż może zwiększać przepływ krwi w macicy i miednicy, a w skrajnych przypadkach  wywołać poronienia. ). Nie jest polecane w przypadku intensywnych krwawień menstruacyjnych, problemów z płucami oraz nerkami.

 

Zioło dostępne w sklepie Lymeherbs.pl sprawdź tutaj