ATP Fuel 

ATP Fuel to produkt o złożonej kompozycji niezbędny do stymulowania prawidłowej funkcji błon mitochondrialnych oraz prawidłowej produkcji energii komórkowej. ATP Fuel® wspiera zachodzacy w mitochondiarch cykl Krebsa w wyniku, którego produkowana jest energia komórkowa.  ATP Fuel stosowany jest zarówno przez sportowców, dla których niezbędne jest osiągnięcie szczytu funkcjonalności mitochondriów jak i przez osoby doświadczające zaburzenia pracy mitochondriów.

ATP Fuel® zwiera w swoim składzie starannie dobraną matrycę fosfolipidów niezbędnych do stymulowania prawidłowej funkcji błon mitochondrialnych, wykorzystując zastrzeżoną metodę stabilizowania lipidów w celu utrzymania jak najwyższej efektywności. Preparat zawiera również stabilizowany NADH i CoQ10, kluczowe czynniki wpływające na cykl Krebsa. Inne kompleksy zawarte w ATP Fuel® (Mitochondrial Pro Regulator ™, Krebs Cyclo Glucose Absorb ™ i RN Metabolism Acid Fatty) zwiększają absorpcję i są niezbędne do efektywnego działania preparatu.

ATP Fuel® zawiera w swoim składzie trzy najlepsze składniki energetyczne i kofaktory połączone synergistycznie w celu uzyskania maksymalnej wydajności mitochondriów i produkcji energii komórkowej:

  • NT Factor Energy ™
  • NADH
  • CoQ10

NT Factor Energy ™ – naprawa błon mitochondrialnych

NT Factor Energy ™ to czynnik, który został opracowany jako system dostarczania fosfolipidów do naprawy błon mitochondrialnych, które zostały naruszone z powodu ostrych i / lub długoterminowych zaburzeń zdrowotnych.

Prawidłowa struktura błony mitochondrialnej jest niezbędna do prawidłowego fukjonowania mitochondrium, a tym samym do prawidłowego działania cyklu Krebsa. Ma kluczowe znaczenie w łańcuchu transportu elektronów i wytwarzaniu odpowiedniego poziomu ATP. Wływa również na redukcję poziomu stresu oksydacyjnego.

NADH – przekształcanie żywności w energię

NADH jest zredukowaną (bogatą w elektrony) koenzymową postacią witaminy B3 lub nukleotydem adeninowym B-nikotynamid. NADH ma więc zdolność do oddawania elektronów co jest kluczowe w produkcji ATP. NADH ma zasadnicze znaczenie w procesie chemicznym przekształcania żywności, którą jemy w energię komórkową. Każda jednostka NADH tworzy trzy jednostki ATP (paliwo energetyczne ciała).

Koenzym Q10 – produkcja energii ATP

Koenzym Q10 (CoQ10) jest  naturalną substancją wytwarzaną przez organizm, jest niezbędnym składnikiem mitochondrium. CoQ10 uczestniczy w wytwarzaniu ATP. ATP jest głównym źródłem energii w komórce i jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szeregu procesów biologicznych, w tym skurcz mięśni i wytwarzanie białka. CoQ10 jest również silnym przeciwutleniaczem oraz wzmacnia układ odpornościowy.

Mitochondria – dlaczego są tak ważne?

Mitochondria są głównymi producentami energii w organizmie. Typowa komórka zawiera średnio 1000 mitochondriów. Mitochondria  posiadają własne DNA zwane mtDNA (mitochondrialne DNA)

Utrzymanie prawidłowgo poziomu dobrze funkcjonującego mtDNA jest istotny dla prawidłowgo funkcjonowania organizmu. W przeciwieństwie do standardowego DNA, w którym histony i introny chronią go przed uszkodzeniami wolnych rodników, mitochondrialny DNA nie ma takiego mechanizmu ochronnego, więc jest znacznie bardziej narażony na działanie utleniania (ROS lub reaktywny stres oksydacyjny). Ze względu, iż podziały komórek mitochondrialnych zachodzą co około pięć do sześciu dni i replikują (powielają) uszkodzenia istniejące w starych komórkach, uszkodzony mtDNA rozprzestrzenia się szybko. Ostatecznie prowadzi to do wyczerpania poziomu energii organizmu i może prowadzić do nieprawidłowego tworzenia się komórek.

Suplementacja:

ATP Fuel®, 150 kapsułek Researched Nutritionals ® – produkt dostępny tutaj